Ті самі місця

Реалізовано: 27.02.2016

30 планшетів, 95x95 cм, 2 відео інтервю та відеодокументація подорожі.

Відкрита група (Юрій Білей, Павло Ковач, Станіслав Туріна, Антон Варга) 

 

Ужгородський  Художфонд -  двухповерхова будівля збудована в кінці 60-х для тодішньої закарпатської спілки художників радянської України. Основна мета це створення майстерень для художників спілки і відповідно забезпечення матеріальної бази для виконання державних замовлень різного типу, в основному агітаційного характеру. Великі вікна майстерень, високі стелі, важкі скляні вхідні двері. Постійний вахтер, дехто з них працював ще за часів Бокшая і Ерделі. Зараз, це художні майстерні на другому поверсі і комерційні орендатори на першому. 12 років назад тут відбулась посмертна виставка присвячена П.Бедзіру, що власне і поклало початок новій неформальній галереї Коридор. 

Тут  збираються.

Перший поверх зустрічає напівтемрявою. Єдине що нагадує тут про художників  це старі планшети - наші ровесники,  виконані в 90-ті перед самою незалежністю, вони власне являють собою звіт про пророблену роботу ЗСХ. Їх часто розглядають, інколи фотографують. Припали пилом, обросли новими інформаційними кодами, не підписаними номерами телефонів або ж різними написами на кшталт “Саша - ***”. На планшетах знайомі прізвища виконавців, чорно-білі фотографії обєктів. Інтерєри...Екстерєри...Різні міста і локації. Нами рухає звичайна цікавість. 

Через 25 років ще раз ті самі планшети замовили зробити Рейтію. Групова фотографія. Ще одна подорож скрізь. 

Саме так – звичайна цікавість.

 

Ті самі місця - це акція-подорож по місцях з об’єктами закарпатської спілки художників радянської України. Тривалість подорожі близько 12 годин. Учасники подорожі на автобусі подолали маршрут який охоплює 13 місць. Накожному місці де понад 30 років назад стояв об’єкт учасники подорожі робили групову фотографію як жест “фіксацію присутності“. Вкінці подорожі відбулося відкриття виставки на якому учасники подорожі побачили документацію своєї присутності на тих самих місцях.

 В результаті подорож стала частиною проекту який складається з 15 Художфондівських планшетів виконаних Й.Рейтійом  в 90-тих роках як звіт про пророблену роботу ЗСХ, та 15 копій планшетів з груповими фотографіями. 

 

Маршрут:

м.Ужгород, вул.Мукачівська 22. (клуб Ювентус);

м.Ужгород, вул.Пестеля 20;

м.Ужгород, вул.Минайська 2;

м.Ужгород, вул.Льва Толстого 33., каси Київ-Авія;

м.Ужгород, вул.Ф.Ракоці, музей УМВС;

м.Ужгород, вул.Капитульная, 33/а., Музей Народної архітектури і побуту;

м.Ужгород, вул.Собранецька 20, реcторан “Візит”;

м.Ужгород, вул.Університецька 21, головний корпус УЖНУ;

м.Ужгород, КПП на кордоні з Сваченою;

Перечинський р-йон., смт.Тур’я Ремета, сільський Костел;

м.Чоп, Залізничний вокзал; 

м.Берегово, Адміністративний будинок геологорозвідки;

Виноградівський р-йон., с.Пийтерфолво, закинута їдальня агрофірми колгоспу “Прикордонник”;

Мукачівський р-йон., санаторій “Карпати”.

Учасники подорожі:

Влада Бумбак, Габріел Булеца, Павло Ковач, Павло Ковач (jr), Ольга Ковач, Данило Ковач, Станіслав Туріна, Наталя Гераймович, Михайло Мельниченко, Валерій Кумановський, Вадим Харабарук, Наталя Шевченко, Атіла Ґажлінскій, Рональд Косинський, Анастасия Костів, Марина Гуменюк, Ярослав Ілько, Гармасій Христина, Томаш Ґажлінскій, Банді Шолтес, Андріяна Куц, Ярослав Футимський, Мирослава Козар, Богдан Томашевський, Євген Соломко, Блажий Русин, Олекса Манжалій, Ліна Дегтярьова, Марсель Онисько, Олексій Троценко, Олена Субач, Ольга Пузир, Олександр Зирянов, Богдан Корчагін, Мишко Мишковський, Хіб, Віктор Дьомін, Міша Цап, Христина Герасим, Андрій Стегура, Олег Путрашик, Марія Палчей, Юлія Берухова.  

 

Проект реалізовано для  виставки “Ідентичність. За завісою неозначеності”, Національний художній музеї, м.Київ, 2016.

 

Відкриття виставки Ті самі місця, галерея Коридор, Ужгородський  Художфонд, Ужгород, 2016.  

Відкриття виставки Ті самі місця, галерея Коридор, Ужгородський  Художфонд, Ужгород, 2016. 

Ті самі місця, галерея Коридор, Ужгородський  Художфонд, Ужгород, 2016. 

 

 

 

Ті самі місця, Вітраж в будинку урочистих подій, (теперішній сільський Костел) смт.Тур’я Ремета Перечинський р-йон.  Фото - Михайло Мельниченко. 

Ті самі місця, Сграффіто в залі чекання станції Чоп, Залізничний вокзал, м.Чоп. 

Фото - Михайло Мельниченко. 

 

 

 

Ідентичність. За завісою неозначеності, Національний художній музеї, м.Київ, 2016.