Між Нами

Реалізовано 2013

Відкрита групa (Євген Самборський, Антон Варга, Юрій Білей, Павло Ковач, Станіслав Туріна, Олег Перковський)

 

Зазвичай проекти Відкритої групи відбуваються внаслідок визрівання ідеї в одного або декількох членів групи, подальшим дискурсом, трансформацією і відповідно втіленням. Так стержневим проектом на початку існування групи є довготривалий проект "Відкрита галерея". В ньому кінцевий результат дуже часто залежить від просторових умов середовища. Категорія часу (як обмеження) в цих проектах відходить на другий план.
На відміну від "Відкритої галереї", проект "Між нами", в такому вигляді як він є, відбувся внаслідок чіткого обмеження в часі роботи. Критична його величина можливо й стала однією з причин того, що фіксація часу між нами і стала основою цього експерименту.
Почавши роботу над проектом не визначеним попередньо ні будь якою загальною концепцією, ні якимись особливими умовами простору, за три тижні до відкриття, в намаганні руху до цільного проекту, перед учасниками виникло питання цільності групи. Перед нами чітко постали наші відмінності, існування в кожного індивідуальних позицій, які багато в чому вступали в конфлікт, суперечили один одному. Наступним кроком стало рішення відрефлектувати цей феномен. Феномен спільності. Ситуацію, в якій опинились люди об’єднані одною ціллю. Ми спробували зайняти позицію спостерігача відносно процесу створення проекту в групі. Відносно групи як об’єкту спостереження. З цього моменту намагались абстрагуватись від необхідності завершеності в проекті, нашим розмовам про можливу виставку, їхній фіксації, надали статус повноцінного мистецького об’єкту.
Почався запис. Народжували ідеї, сперечались, відкидали, знову й знову. Зразу ж виникла необхідність взнати пріоритети і мотивації один одного відносно співпраці в групі. Записали інтерв’ю учасників, в першу чергу для внутрішнього користування, для вирішення питань між нами.

Зважаючи на те, що ця виставка уявлялась нами як вступ до спільної галерейної діяльності, то відповідно "вступ" вимагав окреслення початкових умов.

За три дні до відкриття, припинили запис. 30 годин розмови. Знак пісочниці виник посередині. Виникав і зникав надалі в дискусії. В кінці вирішили залишити. Забрали до Києва і столи, навколо яких збирались. Як прямі артефакти спільного життя.
Актуальність цього проекту для глядача є сумнівною. Тим не менш, це є спроба Відкритої групи дослідити своє існування.

Скріншоти з записаного інтервю учасників групи

 Між Нами, галерея Боттега, м.Київ, 2013.