ПОВТОРЮЙТЕ ЗА МНОЮ

Реалізовано: 25.11.2022 - 12.02.2023

відео, 17''7''

Відкрита група (Юрій Білей, Павло Ковач та Антон Варга)

куратор: Вальдемар Татарчук

галерея Лабіринт, Люблін, Польща

 

Декілька тижнів до того як почалось повномасштабне вторгнення Росії до України Державна Служба Надзвичайних Ситуацій України почала розповсюджувати кількасторінкову інструкцію по тому як себе поводити в разі опинення в зоні військових дій. Порядок і тип дій дуже часто залежать від того чи обстріл є стрілецькою зброєю, артилерією, системами залпового вогню чи навіть повітряним бомбардуванням. Найчастіше єдиний спосіб відрізнити тип обстрілу є власне розрізнення різних типів зброї по звуку. 

У роботі "Повторюйте за мною" ми бачимо біженців зі сходу України, які, рятуючись від загрози війни, знайшли притулок у тимчасовому таборі у Львові. Вони діляться своїм досвідом звуків війни. Відтворюючи звуки різної зброї, вони створюють своєрідний караоке-інструктаж. Представляючи прості звукові послідовності, інструкція все одно не може передати досвід перебування в зоні бойових дій, досвід, який був джерелом цих знань. Ця майстерність говорить про нову реальність, в якій зараз живуть українці та українки.

“З того моменту, як ми чуємо першу сирену повітряної тривоги, наша «внутрішня тривога» напоготові. Вона тримає нас у постійній напрузі та змушує дослухатися до кожного звуку, до кожного шороху.  Іноді підозри закрадаються навіть у повній тиші.”

 

***

Відеоробота "Повторюйте за мною" була створена за участі біженців, які тимчасово проживають у Львові: Алла, Антоніна, Борис, Катерина, Ірина, Олена, Світлана та Юрій. Ми дякуємо їм за довіру та участь у проекті.

 

 

Фото - Bartosz Górka and Emilia Lipa 

 

Дякуємо за співпрацю під час реалізації відео "Повторюй за мною":

Камера, звук - Роман Бордун.

Особлива подяка - Роману Лебедю, Степану Бурбану.