Синонім до слова “чекати”

Реалізовано: 6.05.2015 – 31.07.2015.

потокове відео, 6 фотографій, перфоманс

розмір: 210 x 210 cm

Відкрита група (Антон Варга, Юрій Білей, Павло Ковач, Станіслав Туріна)

 

Відео-стіна з дев’яти екранів, які в режимі реального часу показують дев’ять вхідних дверей домівок нещодавно призваних українських солдат з різних куточків країни. На зворотних боках екранів висять фото сімейних обідніх столів – нагадування про життя по той бік дверей. Впродовж всього виставкового періоду один з учасників Відкритої групи сидітеме перед екранами за схожим, типовим для України, столом, чекаючи на повернення додому солдатів та відмовляючись у цей час приймати їжу.

Цей твір про присутність, відсутність та очікування. Перфоманс вимагає стійкості – якості яка є спільною для родин, для солдатів і для українського суспільства в цілому. Він виражає надію на повернення вояка і на завершення цього конфлікту. Такою простою і відвертою формою робота Відкритої групи торкається теми людей і їх страхів. Вона демонструє безпорадність осіб, втягнених у жорстоке протистояння, але водночас пропонує надію, яка дозволяє знайти нові способи продовжувати жити далі.

 

 

Створeно за підтримки PinchukArtCentre м.Київ, Україна. 

Надія!, національний павільйон України на 56-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia. Фотографії надані PinchukArtCentre © 2015. Фотограф: Сергій Іллін.