Виключно для внутрішнього користування

Реалізовано: 06.10.2015 - 07.10.2015

мультимедійна інсталяція: акція, фотографія, тираж книжок, 5 відео.

Відкрита Група (Антон Варга, Юрій Білей, Павло Ковач)

 

Для проекту ''Виключно для внутрішнього користування'' Відкрита група здійснила акцію в вигляді подорожі зі Львова, з власних домівок, до Києва, в PinchukArtCentre як потенційний виставковий простір. 

Впродовж подорожі автори проекту дослідили феномен співіснування людей, які не знають одне одного. Художники стверджують тут що, ситуація в транспорті є гіперболізованою формою досвіду прожиття ''спільного''. 

Кожен етап  поїздки - у трамваї, плацкартному вагоні поїзда та метрополітені -  було зафіксовано використовуючи різні медіа (відео, фотографії та видання книг). Важливо також розділяти час і місце фіксації (реєстрації) і відповідно час і місце відтворення (експозиції).  Поїздка як така була здійснена тільки один раз, щоб максимально уникнути вибору між зібраними даними та будь якої подальшої редакції проекту в цілому. 

Таким чином в експозиції представлені випадкові діалоги людей з трамваю відтворені у цитуванні театральними акторами. Довготривале спільне проживання реальності у вагоні поїзду зафіксовано миттєвим колективним фотознімком, в той час як швидкоплинна подорож у метро знайшла своє відображення у створенні ''загального тексту'', який виданий окремо книгою в тиражі. 

Зібрані разом, всі ці жести фіксують соціальний зріз сучасності та пропонують звернути увагу саме на час, факти і умови переживання ''спільного'',  очевидні і в той же час непомітні в своїй регулярності.

 

*Проект ''Виключно для внутрішнього користування'' - це акція-подорож з дому до PinchukArtCentre (майбутнього виставкового простору) трьома видами транспорту. Проект відповідно складається з трьох частин.

 

частина 1 

Випадкові діалоги в трамваї: 

Ці відео - перший жест з проекту ''Виключно для внутрішнього користування'' створений Відкритою групою 06.10.2015 в м. Львові.

Опис акції:

Початок о 22:04, зупинка трамваю ''Площа І.Франка'', м.Львів.

В один вагон трамваю увійшло 5 учасників акції, з метою записати діалоги пасажирів.

Кінець о 23:09, зупинка трамваю ''Залізничний Вокзал'', м.Львів.

Учасники Акції: Анатолій Татаренко, Павло Ковач, Мирослава Козарь, Юрій Білей, Натяля Сусяк.

В результаті випадкові діалоги пасажирів трамваю, записані учасниками акції були  відтворенні у цитуванні театральними акторами на сцені театру. 

Пять діалогів - 5 театральних сцен.

Актори: Федорук Ярослав, Василь Колісник, Денис Соколов, Микола Береза, Наталя Рибка-Пархоменко, Тетяна Каспрук.

 

частина 2 

Групова фотографія вагону:

Ця фотографія - другий жест з проекту ''Виключно для внутрішнього користування'' створений Відкритою групою 07.10.2015 в м. Києві.

Опис акції:

Поїзд 014*ШД ФІРМ НШ, відправлення:

Львів, призначення: Київ-Пасажирський. Вагон: 13 П/О П-3; 

Дата/час відправлення: о 01:08, 07.10.2015; 

Проїхавши-проживши 09 годин 04 хвилини разом з пасажирами 13 вагону.

В кінці подорожі  ми запросили пасажирів, зробити групове фото на переоні біля вагону в Києві.

Дата/час прибуття / дата фотографії: 10:04, 07.10.2015;

кількість учасників на фото: 25 людей

Фото зроблено Анатолієм Татаренком.

Цифровий друк, розмір 195 х 270 см.

 

 

частина 3

Статичний зріз різного типу спільного ''тексту'':

Ця книга - третій жест з проекту ''Виключно для внутрішнього користування'' створений Відкритою групою 07.10.2015 в м. Києві.

Жест, який можна трактувати як статичний зріз різного типу спільного ''тексту'', в якому люди перебувать кожного дня. В той самий час - це зразок створення його нового самодостатнього прикладу. 

Це книга редакція якої тривала 7 хвилин, експонується майже в бібліотечних умовах з метою забезпечити якомога більше часу для поглибленого вивчення, хоч це і суперечить самій її суті як збірці того що призначене вбивати час.  

 

Опис ходу акції: 

Початок о 11: 36, станція метро ''Вокзальна'', м. Київ.

В один вагон увійшло 11 учасників акції, з метою зібрати інформацію у людей, які читають книжки, слухають музику, сидять на інтернет порталах. Тобто ми записали кожну сторінку кожної книги, яка читалась, в проміжку між трьома станціями метро. Аналогічно ми повелись і з іншими медіа носіями того самого вагону.

Кінець о 11:43, станція метро ''Хрещатик''. 

Опитано 31 людину .

Загальна тривалість в Дорозі - 7хв.

Учасники Акції: Тарас Ковач, Антон Дехтярьов, Катерина Єрмолаєва, Павло Ковач, Юрій Білей, Добриня Іванов, Тетяна Кочубінська, Олексій Салманов, Анатолій Татаренко, Марія Ткаченко, Денис Грищюк.

 

Під час верстки ''єдиного тексту'' ми обмежились одним найпростішим медіа, який присутній по різному у всіх зібраних зразках. Тобто виключили візуальні зображення і звук як такий. Певним чином це зумовлено і технічними можливостями в репрезентації. Мова залишається, такою якою вона була в орігінальному зразку. Номери сторінок видань фіксувались. У випадку, коли сторінка прочитання залишалась з різних причин невідомою, ми вирішили публікувати першу сторінку твору. Важливим було уникнути будь-якої вториної редакції книги.

 

Виставка номінантів на премію Pinchuk Art Prize, ПінчукАртЦентр, м.Київ, 2015. Cтворeно за підтримки PinchukArtCentre м.Київ, Україна.