Без назви

2015 – дотепер.

Стіл, принтер, інтернет-інтерфейс, папір.

Відкрита група (Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач, і Станіслав Туріна до 2017)

 

У січні 2015 року, коли розпочався проект, кількість жертв у російсько – Українській війні на сході України досягла 5 358 осіб, включало жертви з обох сторін конфлікту, в тому числі цивільних осіб (за даними ООН). 15 березня 2017 року дані статистики жертв, згідно з Місією ООН з прав людини в Україні, що кількість жертв збільшилася до 9 940 осіб. Після 24 лютого 2022 внаслідок російського вторгнення в Україну і початкомвеликої російсько – Української війни, статистики жертв залишаються закритим. З 24 лютого по 26 грудня 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 17 831 жертву серед цивільного населення в Україні. В Управлінні ООН з прав людини зазначили, що фактичні цифри цивільних жертв є значно вищими, оскільки надходження інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, і багато повідомлень потребують підтвердження. Це стосується, зокрема, Маріуполя, Ізюма, Лисичанська, Попасної, Сєвєродонецька та ін. Такожож в статистику невходять дані про загиблих військових.

Щоб зрозуміти значення і фізично уявити статистики жертв, а саме числа, кожен з учасників Відкритої групи Антон Варга, Юрій Білей, Ковач Павло і Станіслав Туріна (2015-2017) почали фіксувати нові знайомства.
З 2015 року щоб фізично, наглядно, уявити числа жертв кожен з учасників Відкритої групи почали вести власну статистику знайомств з людьми. Переводячи одну статистику в іншу для кращого розуміння масштабу трагедії війни, Відкрита група також робить достатньо пряму спробу до деконструкції дистанційного сприйняття війни як такої, нівелюючи її медійну абстрактність безпосередньою близькістю зародження нових відносин.

 

В експозиції представлений об’єкт з даними, що постійно оновлюються і містить наступну інформацію:

- порядковий номер знайомства;

- ім'я, прізвище або як людина представилась;

- абревіатуру з перших літер імені і прізвища учасника Відкритої групи, яка позначає чиє це знайомство;   

- дату (рік, місяць, день знайомства);

- місце знайомства і приватні деталі необхідні для нагадування.

 

Проект "Без Назви" буде тривати до того часу поки сума нових знайомств не буде відповідати остаточній кількості загиблих в російсько – Українській війні (спираючись на офіційні джерела). Кількість нових знайомств фіксується в онлайн режимі. 

Виставка FUTURE GENERATION ART PRIZE @ VENICE 2017. Проект в рамках офіційної паралельної програми 57-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції - La Biennale di Venezia. Фотограф - Сергій Іллін.

Виставка "Відкрита група. У зв'язку з обставинами", галерея Асенал, Білосток, Польща, 2017. Фотограф -  Maciej Zaniewski.